A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вчорайшенська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Історична довідка

Село Роставиця

Із розповідей сторожилів, земля на якій тепер стоїть село Роставиця після руїн на початку минулого століття належало Паволоцькому війту (мирному судді), який дозволив поселитися на ній двом шляхтичам: Корбуту і Малишевському. Від чого і нині два урочища в селі називаються ярами Корбута і Малишевського.

Через декілька років, під час сильного голоду в Поліссі і Литві, в цих урочищах поселилося 20 сімей, які прибули звідти в Україну.

Зі старого часу Війтів-хутір перетворився в село, прийнявши назву - Війтовці.

Село розташоване у вилках річки, утвореного від затримки води.

Через село з 1822 року проходить поштова дорога із Сквири в Бердичів.

Послення Війтовці, як видно із розповідей і відказних актів, після руїн належало роду князів Любомирських, із них Станіслав в 1770 році продав Війтовці графу Гудзовському. В 1789 році у Гудзовського купив чесник Лука Малиновський. Після нього з 1812 року по наслідству володів брат його хорунжий Андрій. З 1828 року від Андрія володіння перейшло до сина його Леонарда, а з 1831 року внуку Цезарю Леонардовичу (латинського проповідування 1827 року). Йому також належить 270 душ чоловічої статі в с. Мотовилівка Житомирського з’їзду.

Село Війтовці Указом Президії Верховної Ради УРСР в 1946 року переймено-вано в с. Роставиця.

Партійна організація села Роставиця утворена 6 березня 1946 року, в якій налічувалось 3 члени ВКП і 3 кандидати. Секретарем партійної організації вибрано Столярця О. З.

Село Вчорайше

Село Вчорайше За переказами село називалось Китай-Городок (кита — староруською означає фортеця з глини або землі, укріплена лозою).

15:43 18.08.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора