ЕВАКУАЦІЯ

Евакуація населення проводиться у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю людини.

Рішення про проведення евакуації приймає керівник органу влади (голова обласної або районної адміністрації, мер міста, голова сільради), підприємства, установи, організації.

У невідкладних випадках рішення приймає керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а в разі його відсутності – керівник  аварійно – рятувальної служби, який першим прибув у зону надзвичайної ситуації.

Оповіщення здійснюється шляхом:

– передачею через місцеві канали радіо та телебачення,

– через системи зв’язку підприємств, установ, організацій,

– застосуванням гучномовців патрульних автомобілів міліції,

– обходу будинків та квартир співробітниками ЖКО та МВС.

Громадяни, які підлягають евакуації, негайно здійснюють наступні заходи:

– збирають необхідні речі, продукти харчування та воду, підготовлюють медичну аптечку, засоби індивідуального захисту (обов’язково засоби захисту органів дихання), вказане майно, особисті документи і гроші;

Із речей береться найнеобхідніше – одяг, взуття, запасна білизна (бажано мати плащ та взуття на гумовій основі), предмети гігієни (мило, зубна паста, рушник).

Продукти харчування із розрахунку до 3х діб (хліб, печиво, консерви), вода 2л на люд/добу.

Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у рюкзаки, мішки, сумки. При розрахунку кількості речей і продуктів враховувати, що людині самій доведеться їх нести (при евакуації транспортом загальна маса багажу на одну дорослу людину не повинна перевищувати 50 кг).

До кожного місця з речами і продуктами прикріплюється табличка з позначенням на ній прізвища, імені і по батькові, адреси постійного проживання і, при необхідності,  кінцевого пункту евакуації їх власника.

Безпосередньо перед виходом із будинку чи квартири треба  відключити газ, електроживлення, перекрити водопостачання, закрити вікна і двері. У встановлений час слід прибути з усім необхідним на вказані збірні евакопункти.

Після здійснення цих заходів прибути на вказаний у повідомленні збірний пункт з евакуації.