Вчорайшенська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Віталій Бунечко взяв участь у круглому столі на тему “Прозорість роботи органів місцевого самоврядування”

Дата: 02.05.2024 13:41
Кількість переглядів: 205

30 квітня на Житомирщині відбувся круглий стіл на тему “Прозорість роботи органів місцевого самоврядування”.

До заходу долучився начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка, народні депутати України та керівники громад.

Учасники круглого столу обговорили ряд важливих питань, які стосуються прозорості роботи органів місцевого самоврядування. Особливу увагу було приділено змінам до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, які ухвалені Верховною Радою у другому читанні. Зміни в законі збільшують вплив громад на прийняття рішень, тому відповідальність, відкритість та прозорість — мають стати в рази потужнішими.

“Житомирщина є лідером реформи місцевого самоврядування. І це спільна заслуга усіх: керівників громад, старост, депутатів, членів виконкомів та багатьох інших працівників, які своєю щоденною роботою забезпечують цей результат. Під час повномасштабної війни представники місцевого самоврядування продемонстрували здатність ефективно реагувати на будь-які найскладніші та найнеочікуваніші виклики. Спільно ми підтримуємо наших військових, створюємо та забезпечуємо ДФТГ, допомагаємо переселенцям, які тікають від російських бомб та ракет, організовуємо евакуацію й доставку гуманітарної допомоги. Паралельно підтримуємо бізнес та перезапустили економіку”, – зауважив Віталій Бунечко.

Місцеве самоврядування та децентралізація є запорукою ефективного відновлення України. На сьогодні Житомирщина співпрацює з міжнародними партнерами, продовжує відновлення зруйнованої ворогом інфраструктури та щодня допомагаємо жителям громад та нашим захисникам. Щодня ми продовжуємо спільно укріплювати кордон та посилювати обороноздатність нашого краю.

Також начальник Житомирської ОВА підкреслив, що злагоджена робота органів влади на Житомирщині слугує взірцем ефективної координації зусиль, яка спрямована на збереження України та становить важливу складову майбутньої Перемоги. Прозорість місцевого самоврядування вважається необхідним стандартом у відносинах з громадянами. Розвиток демократії на місцевому рівні неможливий без прозорості, підзвітності та участі громадян у процесі ухвалення рішень.

Ще до початку повномасштабного вторгнення Житомирщина була визнана регіоном з найкомфортнішими умовами для ведення бізнесу за даними міжнародних експертів з рейтингу Doing Business, що стало результатом відкритості виконавчої влади та прозорих підходів у співпраці з бізнесом і місцевим самоврядуванням. Після початку повномасштабного вторгнення ці фактори суттєво сприяли збереженню бізнесу в області та продовженню інвестицій у розвиток місцевого виробництва.

“Євроінтеграція потребує втілення подальших якісних змін в багатьох сферах суспільного життя. А це вимагає злагодженої роботи всіх гілок влади та місцевого самоврядування всіх рівнів”, – зазначив Віталій Бунечко.

На завершення заходу начальник ОВА висловив подяку всім міжнародним партнерам за їхню підтримку України у боротьбі з агресором. Він наголосив, що спільні зусилля з міжнародною спільнотою відіграють ключову роль у захисті демократичних цінностей і сприяють Європейській інтеграції України.

Фото без описуФото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора