Вчорайшенська громада
Житомирська область, Бердичівський район

КОМУ ВАРТО ОБОВ’ЯЗКОВО ЩЕПИТИСЯ ВІД ГРИПУ?

Дата: 15.01.2024 15:49
Кількість переглядів: 89

 

Фото без опису

В Україні зростає захворюваність на грип – хвороба, яка вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного та головного мозку + запалення серцевого мʼяза (міокардит).

 

Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.

 

Щеплення проти грипу рекомендовані людям, які входять до групу ризику важкого перебігу та виникнення ускладнень під час хвороби:

вагітні,

діти до 5 років,

люди старші за 60-65 років,

люди із хронічними захворюваннями,

люди, які живуть з ВІЛ,

люди, які мають онкологічні захворювання.

 

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптомикашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлідодаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.

 

За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

 

Бережіть себе та своє здоров’я! 

 

Міністерство охорони здоров’я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора