A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вчорайшенська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Не вживайте рибу невідомого походження!

Дата: 13.06.2023 09:12
Кількість переглядів: 81

З метою попередження виникнення негативних наслідків на здоров'я людей та довкілля, в зв'язку з техногенною катастрофою, пов'язаною з підривом дамби Каховської гідроелектростанції, що призвело до значної загибелі водних біоресурсів, спеціалісти Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби посилюють заходи державного нагляду (контролю) за обігом риби та продуктів з неї. Заплановано проведення відповідної роз'яснювальної роботи серед населення Вчорайшенської територіальної громади.


Наголошуємо, що рибу, яка загинула внаслідок різкого падіння рівнів води, не можна збирати для подальшого споживання.

Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною для споживання – таку рибу не можна вживати, у т.ч. сушити, в’ялити, смажити чи варити. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини!Одну з найбільших загроз може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання. Воно виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями збудниками хвороби. Цей токсин є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут!

Симптоми ботулізму включають:

  • виражену втому, слабкість, запаморочення, нудоту, головний біль;
  • початкові симптоми зазвичай супроводжуються зниженням чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), "пеленою" перед очима, сухістю у роті та горлі, а також утрудненням під час ковтання та мовлення;
  • блювання, запор і здуття живота;
  • параліч дихальних м’язів. Підвищення температури (гарячка) і втрата свідомості не характерні для ботулізму.

Будьте пильними та пам’ятайте, що риба, яка продається на стихійних ринках без відповідних документів, невідомого походження та невстановленої якостіможе бути шкідливою та смертельно небезпечною! Наголошуємо, що реалізація живої риби та рибних продуктів без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують якість та безпечність продукції, суворо заборонено!

Бердичівське районне управління Держпродспоживслужби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора