Вчорайшенська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Запуск державної програми єВідновлення з надання державної допомоги для відновлення житлових будинків, які мають незначні пошкодження

Дата: 10.05.2023 09:54
Кількість переглядів: 61

Фото без опису

21 квітня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою запустив програму єВідновлення. Вона передбачає надання державної грошової допомоги на здійснення поточного (дрібного, некапітального) ремонту житла, пошкодженого внаслідок повномасштабного вторгнення рф. Йдеться, зокрема, про ремонт покрівлі, заміну вікон чи дверей, відновлення підлоги тощо.

Мета цієї програми - надання можливості громадянам, житло яких постраждало, зробити ремонт і забезпечити собі гідні умови проживання. Послуга запускається навесні саме для того, щоб громадяни встигли підготуватися до зими.

Це перший крок держави для відновлення пошкодженого та знищеного житла в Україні. Наразі також розробляється інструмент для проведення капітального ремонту житла.

• Допомогу на поточний ремонт можуть отримати всі громадяни України, які є власниками або співвласниками пошкоджених приватних будинків, квартир, житлових приміщень, які були пошкоджені через бойові дії. Такі об’єкти мають знаходитися на звільненій території і не були відремонтовані власними силами;

Акцентуємо увагу: наразі програма не стосується тих людей, які вже зробили ремонт свого житла. Держава працює над механізмом репарацій.

• програма поширюється тільки на ті житлові об’єкти, які занесені в Реєстр речових прав;

• першочергово на отримання коштів можуть претендувати: учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; ветерани війни; особи, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації; члени сімей загиблих військових; багатодітні сім’ї; особи з інвалідністю I та II груп; батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу; опікуни/піклувальники; прийомні батьки та патронатні вихователі; діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

• не можуть претендувати на грошову допомогу люди, які перебувають під санкціями або мають судимість за злочини проти національної безпеки, а також їхні спадкоємці;

• подавати заявку можна повторно, якщо після ремонту будівля знов зазнала пошкоджень внаслідок російської військової агресії. Програма на даний момент не покриває окуповані території.

• використати цю допомогу можна буде виключно на будматеріали та послуги з виконання ремонтних робіт. За аналогією з програмою єПідтримка + продавець товарів чи послуг має подати заявку на участь в програмі через портал Дія. Працювати в системі може кожен бізнес, що має відповідний код на здійснення діяльності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора