Поради водіям двоколісних транспортних засобів

Дата: 13.04.2023 14:43

У весняно-літній період на дорогах традиційно збільшується кількість мотоциклістів та велосипедистів. Поліцейські нагадують обов’язкові правила для таких учасників дорожнього руху.

Керманичам мотоциклів, мопедів та скутерів правоохоронці радять:

- під час руху використовуйте шоломи та дбайте про їх наявність у пасажирів;

-заздалегідь подавати сигнали маневрування — попереджайте інших учасників руху про ваш намір здійснити поворот чи обгін;

-слідкуйте за технічним станом свого двоколісного транспортного засобу;

-дотримуйтесь безпечної швидкості руху;

-у жодному разі не перевозьте нетверезих пасажирів або дітей, зріст яких до 145 см.

Велосипедистам слід пам’ятати, що рухатися дорогою на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку.

-Велосипед обов’язково повинен бути обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на двоколіснику має бути встановлений та увімкнений ліхтар;

-не виконуйте ризиковані маневри та сигналізуйте про свої наміри змінити напрям руху знаками, зрозумілими іншим водіям. Перетинайте автошляхи пішохідними переходами, ведучи велосипед у руках;

-вирушаючи у дорогу, одягайте захисні шоломи та зробіть себе помітними у транспортному потоці за допомогою спеціальних жилетів, світловідбиваючих елементів або хоча б світлого одягу.

Закликаємо всіх учасників дорожнього руху бути уважними, взаємоввічливими та дотримуватися Правил дорожнього руху!

Бердичівський районний відділ поліції