Вбережіться від отруєння чадним газом

Дата: 13.01.2023 15:10

Чадний газ абсолютно невідчутний для людини, але впливає на організм навіть у невеликій концентрації та може призвести до смерті. Він утворюється в процесі горіння та не має запаху, смаку або кольору. Саме тому для його ідентифікації необхідний спеціальний прилад — детектор чадного газу.

Щоби вчасно зреагувати у випадку отруєння чадним газом, запам’ятайте основні симптоми:

• головний біль;
  • нудота;
  • прискорене дихання;
  • слабкість;
  • відчуття втоми і запаморочення.

Основними джерелами чадного газу стають пічки, що мають тріщини, та генератори, розташовані на балконах або біля вікон та дверей. Нагадуємо, що генератори мають стояти тільки надворі не менш як 6 метрів від дверей та вікон.

Перші дії при отруєнні чадним газом:

• Забезпечте доступ до свіжого повітря! Якщо погано комусь поруч - винесіть потерпілого на свіже повітря, надайте першу домедичну допомогу та викличте 103. Підкладіть під голову подушку, розстебніть комір і пояс.
  • Відкрийте вікна у приміщенні та викличте аварійну газову службу за номером 104.
  • Вимкніть всі прилади, які можуть генерувати чадний газ.

Бердичівське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області