ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ РІЗДВА ХРИСТОВОГО

Дата: 04.01.2023 16:52

У переддень Різдва Христового варто згадати про правила пожежної безпеки, яких слід дотримуватись при підготовці та проведенні заходів. Адже у деяких церковних установах відбудуться Богослужіння. Тому щоб зменшити ризик виникнення пожеж під час свята дотримуйтесь наступних пунктів.

1. Вимоги до організації заходів з великою кількістю людей.

1.1. При кількості учасників заходу понад 50 осіб слід використовувати приміщення, забезпечені не менш як двома евакуаційними виходами, які відповідають вимогам будівельних норм.

1.2. Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з масовим перебуванням людей повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння, мати помірну димоутворювальну здатність.

1.3. Перед початком заходів, відповідальні особи за пожежну безпеку зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатись у повній готовності приміщень щодо протипожежної безпеки. Зокрема, слід перевірити наявність необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння, справність засобів зв’язку, систем протипожежного захисту.

1.4. Особам, відповідальним за пожежну безпеку, необхідно перевірити стан евакуаційних шляхів, виходів та оздоблення, впевнитись у тому, що вони відповідають таким вимогам:

- вільні, нічим не захаращені і у разі виникнення пожежі можуть забезпечити безпечну евакуацію всіх людей, які перебувають у приміщеннях;

- кількість та розміри евакуаційних виходів з будівель і приміщень, їхні конструктивні й планувальні рішення, освітленість, забезпечення не задимленості, протяжність шляхів евакуації, облицювання (оздоблення) відповідають вимогам будівельних норм;

- двері на шляхах евакуації відчиняються в напрямку виходу з будівель (приміщень). Допускається влаштування дверей з відчиненням усередину приміщення у разі одночасного перебування в ньому не більше 15 осіб;

- за наявності людей у приміщенні двері евакуаційних виходів можуть замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються;

- підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь слід встановити на негорючі основи, що виступає за їх габарити (проекцією габаритів на підлогу, стіни) не менше ніж на 0,5 м. Конструкції підсвічників, лампад, світильників тощо повинні виключати можливість само випадання свічок;

- стаціонарні підсвічники та інші пристрої у яких використовується відкритий вогонь повинні бути надійно закріпленні до підлоги, стіни або стелі, а переносні не повинні встановлюватися на шляхах евакуації;

- підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь слід розташовувати від горючих конструкцій та від горючих оздоблювальних матеріалів на відстані не менше за 1 м, таким чином, щоб виключалась можливість потрапляння відкритого вогню на будівельні конструкції або інші оздоблювальні матеріали та капання горючої рідини на підлогу.

При виникненні пожежі, будь якої надзвичайної ситуації чи події телефонуйте до служби порятунку за № 101.

Головний інспектор Бердичівського РУ                    Сергій ГОМОНЮК