Вчорайшенська громада
Житомирська область, Бердичівський район

Житомирщина закликає не перерахувати незнайомцям кошти за обіцянку «надати інформацію про зниклого/зниклу»

Дата: 14.06.2022 15:59
Кількість переглядів: 1672

Житомирщина закликає не перерахувати незнайомцям кошти за обіцянку «надати інформацію про зниклого/зниклу»

Через війну багато українців вимушені шукати своїх рідних, знайомих та друзів, у тому числі за допомогою соцмереж. Зазвичай, у таких дописах люди розміщують контактний номер. На жаль, цією ситуацією користуються і шахраї. Вони телефонують авторам постів та повідомляють, що мають інформацію, але за це хочуть грошову винагороду.

Часто ошуканці називаються працівниками військових установ чи волонтерами. Далі розповідають про розшукуваного, який ніби то перебуває у шпиталі та потребує дороговартісного лікування або про потребу у грошах для транспортування його до місця проживання чи визволення з полону.

Запам’ятайте та розкажіть знайомим, що представники Збройних Сил України або інших органів військового управління, чи державних установ не збирають коштів ні для лікування, ні для викупу з полону. Це, у принципі, неможливо.

Крім того, закликаємо громадян бути обережними і надаючи благодійну допомогу. В Інтернет-мережі почастішали «фейкові оголошення» (навіть з фото) щодо збору коштів для придбання амуніції чи інших військових потреб.  Довіряйте лише перевіреним благодійним організаціям або державним спеціальним рахункам.

Ще один вид шахрайства, що набуває поширення,  - отримання грошової допомоги від ООН та ЄС. Оголошення у соціальних мережах чи в телеграм-каналах про таке розміщуються нібито від українських телеканалів. Спочатку пропонується взяти участь в опитуванні (для цього перейти за наданим посиланням), а потім надати персональну інформацію та відомості платіжної картки, куди нібито буде перерахована допомога.

За жодних обставин цього робити не можна. Ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих, незахищених чи підозрілих вебсайтах.

Якщо ж дані були введені, негайно заблокуйте платіжну картку за допомогою мобільного застосунку чи гарячої лінії банку.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям наживатись на чужій біді.

 

Бердичівський районний відділ поліції


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора