Вчорайшенська громада
Житомирська область, Бердичівський район

До уваги мисливців Бердичівщини !

Дата: 08.11.2021 09:11
Кількість переглядів: 391

6 листопада розпочинається сезон полювання на хутрових звірів. Поліцейські Бердичівського райвідділу застерігають мисливців від необачності у поводженні зі зброєю та закликають неухильно дотримуватися встановлених правил під час полювання!

Під час заряджання і розряджання рушниця повинна бути направлена догори або в землю. При транспортуванні до місця полювання зброя повинна бути в розібраному стані і знаходитись в чохлі. При подоланні перешкоди (канави, загорожі, струмка) власник зброї  повинен її розрядити і переносити в розкритому вигляді. При стрільбі кулями впевніться, що поблизу, у напрямку пострілу, немає людей і домашніх тварин.

Під час відпочинку власник повинен підвісити або покласти незаряджену зброю на надійну підпору. При стрільбі, у випадку осічки, не відкривайте рушницю протягом 7-8 секунд, так як порох може займатись повільно, і, як наслідок, може бути «затяжний постріл», який при відкритій рушниці може призвести до нещасного випадку. У разі падіння рушниці розрядіть її та впевніться, що в канали ствола не потрапила земля та інші предмети, так як при забитому сміттям стволі під час пострілу може відбутись розрив або роздування його.

Після пострілу впевніться, чи не залишилось у каналах ствола пижів, прокладок, частин розірваних гільз. Це вбереже рушницю від розриву ствола, а Вас і оточуючих від можливого поранення. Якщо набої не входять у патронник ствола (відсиріли, некалібровані, роздута гільза), не надавлюйте, так як при цьому може відбутись постріл. Якщо заряджені набої не виймаються екстрактором - закрийте рушницю, зробіть постріл, після чого використана гільза легко виймається.

Також під час полювання забороняється:

- наставляти зброю, у напрямку людей чи домашніх тварин, якщо вона навіть не заряджена;

- передавати іншим особам, за виключенням перевіряючих осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання, при цьому попередньо перевірити і розрядити її;

- здійснювати стрілянину без потреби;

- тримати зброю дулом до себе під час виходу з човна, машини, інших видів транспорту;

- наближатись до населеного пункту ближче ніж на 200 метрів із зарядженою зброєю;

- стріляти «на шум», по цілі, яку нечітку видно (під час туману, при сильному снігопаді, у сутінках, проти сонця).

Категорично забороняється перед полюванням і під час полювання вживати спиртні напої!

Громадяни, які порушать правила, та полюватимуть без належного на те дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами, нестимуть адміністративну відповідальність згідно з статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також за незаконне полювання на тварин або на заборонених територіях статтею 248 Кримінального кодексу України визначено кримінальне покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 3-х років.

Бердичівський районний відділ поліції


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора